Intencje 2018

 • Od września br. można zamawiać msze św. na 2018 rok
 • Msze sw. w poniedziałki, wtorki i środy są o godz. 08:00
 • Msze św. w czwartki, piatki i soboty są o godz. 18:00
 • Msze sw. w niedziele są o godz. 08:00, 10:00 i 11:30 
 • Można to uczynić w biurze parafialnym w godzinach kancelaryjnych: w poniedziałki (16:00–17:30) i w środy (08:45–10:00) oraz drogą mailową parafia@teresa.pl.
 • Intencje powinne być zwiezłe. Rozbudowaną formę można dostarczyć do zakrystii bezposrednio przed Eucharystią
 • Prosimy, aby każda rodzina zamówiła przynajmniej jedną mszę w danym roku
 • Zamówione intencje mszalne można śledzić na stronie parafii www.teresa.pl w zakładce informacje/intencje na dłuższy czas
 • Bóg zapłać wszystkim, którzy zamawiają msze. Szczególnie podziękowanie kierujemy do tych, którzy zamawiają kilka, kilkanascie, a nawet kilkadziesiesiąt mszy kazdego roku

Matki Boskiej Różańcowej

Wyjątkowa, ogólnopolska akcja "Różaniec do granic" organizowana przez fundację Solo Dios Basta i Konferencję Episkopatu Polski będzie miała miejsce w tydzień po naszym odpuście - 7 października.

"Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata."

Jeśli  możesz zachęcamy o włączenie się w akcję, bo potrzeba 1 miliona Polaków aby na granicy Rzeczypospolitej zapewnić wsparcie modlitewne.

Wszystkich zapraszamy szczególnie w tym dniu do naszego kościoła na modlitwę różańcową! 

Więcej o akcji, która może zmienić losy historii na: http://www.rozaniecdogranic.pl/ 

Zaangażuj się we wspólną modlitwę!

Uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 • W najbliższą niedzielę 1 października obchodzić będziemy uroczystość świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki naszej parafii. Już teraz zachęcamy do włączenia się w uroczystość i zyskanie odpustu zupełnego.
 • Szczególnie zwracamy uwagę na wewnętrzne przeżycie święta naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w liturgicznych obchodach odpustu oraz do nawiedzenia kościoła.
 • Szczególnej trosce polecam sakrament pokuty. Przygotujmy nasze dusze na przyjęcie Zbawiciela. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży i parafian w sobotę o godzinie 17:00, a także w tygodniu przed Mszami.
 • Suma odpustowa pod przewodnictwem księdza Radcy Gerarda Wenzla o godzinie 11:30
 • Nieszpory świąteczne o 15:00 (z poświęceniem róż i uczczeniem relikwi świętej).

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!!!

Katecheza

Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się w parafii zamieszkania!

 • Sakrament Pierwszej Komunii Świętej w naszym kościele będzie w 2 niedzielę maja, a więc 13.05.2018. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa we Mszach szkolnych w czwartek o godzinie 18:00. W najbliższy czwartek po Mszy zapisy do I Komunii
 • Sakrament Bierzmowania jest w trzeciej klasie gimnazjum i ósmej klasie podstawówki. Przygotowanie trwa trzy lata. W piątek po mszy młodzieżowej zapisy dla klas 6, 7 oraz 2 i 3 gimnazjum.

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do uczestnictwa w życiu parafii!

 • Msza szkolna dla klas 1-5 w czwartek o godzinie 18:00,
 • Msza święta  dla klas 6, 7, gimnazjum, szkół średnich i młodzieży starszej w piatek również o 18:00.

Przedostatnie!

W najbliższą środę przedostatnie, w tym jubileuszowym roku nabożeństwo Fatimskie. Msza święta z kazaniem o godzinie 18:00 w kościele św. Wawrzyńca, a po mszy różaniec z procesją z figurą Matki Boskiej do naszsego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania. Zachęcamy także do spowiedzi świętej i pokuty - zgodnie z życzeniem Matki Najświętszej.

Zawierzenie

W piątek (08.09) w święto Narodzenia NMP we wszystkich parafiach dokonaliśmy Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi.

Tekst poświęcenia:

08.09.2017

Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi

O Święta i Niepokalana Dziewico!

Jakimi pochwałami zdołamy wysławić Ciebie, która za­mknęłaś w swym łonie Tego, którego niebiosa ogarnąć nie mogą. Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosła­wiony jest owoc Twojego łona.

Oto mija już sto lat od Twojego objawienia się trojgu dzie­ciom w Fatimie, gdzie prosiłaś o modlitwę i pokutę za grzeszników oraz o nawrócenie. Dzisiaj stajemy przed Tobą my, polscy biskupi, duchowieństwo, osoby życia konsekro­wanego, wierni świeccy i zwracamy się do Twego Niepoka­lanego Serca, postanawiając rzetelnie odpowiedzieć na Two­ją prośbę.

Pragniemy, z Bożą pomocą – na różnych płaszczyznach na­szego życia i pracy – stanowić jeden, nawracający się nie­ustannie Lud Boży, w którym nie ma nienawiści, przemocy i wyzysku. Pragniemy żyć w łasce uświęcającej, aby nasz Ko­ściół stał się prawdziwym Domem Bożym i Bramą Nieba.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Matko Świętej Rodziny z Nazaretu, bądź opiekunką pol­skich rodzin. Chcemy uczynić wszystko co niezbędne, by bronić godności kobiety i wspomagać małżonków w wier­nym wytrwaniu w świętym związku sakramentalnym. Zobowiązujemy się bronić związku małżeńskiego ustano­wionego przez Boga i nie dawać posłuchu podszeptom złe­go ducha, zachęcającego nas do nadużywania wolności i do realizowania źle rozumianej tolerancji.

Chcemy, aby wszyscy małżonkowie objawiali swoim życiem Bożą miłość, a dzieci i młodzież nie utraciły wiary i nie zo­stały dotknięte zepsuciem moralnym.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Maryjo, Przybytku Ducha Świętego, Ty chroniłaś poczę­te życie Jezusa a teraz uczysz nas, jak troszczyć się o dzieci nienarodzone. Chcemy dar życia uważać za największą ła­skę od Boga i za najcenniejszy skarb. Postanawiamy stać na straży poczętego życia, aby każdy człowiek mógł wzrastać w pokoju i bezpieczeństwie we własnej rodzinie.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Rodzicielko Założyciela Kościoła, my polscy biskupi – w naszej pasterskiej posłudze – będziemy dążyli do tego, by wzrastało i umacniało się Mistyczne Ciało Chrystusa, by duchowieństwo dochowywało wierności Bogu, Krzyżowi świętemu i Ewangelii, a osoby życia konsekrowanego reali­zowały swój zakonny charyzmat i były dla świata czytelnym znakiem obecności Twojego Syna.

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Nasza Matko i Królowo, pragniemy – poprzez autentycz­nie chrześcijański styl życia – przyczyniać się do powrotu tych, którzy odeszli z Owczarni Chrystusa, aby odnaleźli na nowo Twojego Syna i zrozumieli, że tylko On jest „Drogą i Prawdą i Życiem” (J 14, 6).

Wszyscy: Niepokalane Serce Maryi, przyrzekamy!

Przyrzekamy uczynić wszystko, aby w naszym życiu osobi­stym, rodzinnym, narodowym i społecznym realizowała się nie nasza własna wola, ale wola Twojego Syna.

Poświęcając się Twemu Niepokalanemu Sercu, pragniemy jak najściślej zjednoczyć się z Tobą, Najświętsza Dziewico, oddając się Chrystusowi – jedynemu Zbawicielowi, który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Witaj Szkoło!

W poniedziałek, 04 września rozpoczyna się rok szkolny 2017/2018. W tym dniu msze św. są sprawowane o godz. 08:00 i 09:00.

W roku szkolnym 2017/2018 msze szkolne dla dzieci szkoły podstawowej 1 - 6 są w czwartki o godz. 18:00, a dla młodzieży w piątki o godz. 18:00.

Siostry Służebniczki zapraszają

Niech będzie wszędzie umiłowane Najświętsze Serca Jezusa….
i Niepokalane Serce Maryi na wieki. Amen
 
Chciałybyśmy zaprosić na skupienie do Dylak i przekazać dokładniejsze informacje, które są na stronie http://sercankiregion.pl/
 
Zgłoszenia na skupienie przyjmujemy do 15.09.2017, tel. podany na plakacie.
Rozpoczęcie w piątek o godz. 17:00 , zakończenie w niedzielę o godz. 16:00.

Skupienie ma charakter powołaniowo-misyjny, jest organizowane dla dziewcząt od 18 lat, górnej granicy nie uwzględniamy ,

młodsze mogą przyjechać za zgodą (pisemną) rodziców.
Koszt pobytu 40 zł, dodatkowo można złożyć ofiarę na misje w Maroku .

Prosimy o zabranie z sobą śpiwora

Serdecznie zapraszają Siostry Sercanki.
więcej

Błogosławieństwo ziół i kwiatów

W uroczystość Wniebowziecia Najswietszej Maryi Panny, 15 sierpnia, we wtorek, serdecznie zapraszamy do udziału w świątecznej mszy św. i poświeceniu ziół i kwiatów: Msze św. będą o godz. 08:00, 10:00 i 18:00; Podczas mszy o godz. 08:00 będzie tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów.