Drodzy Parafianie!

W środę, 13 maja premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili zniesienie części obostrzeń. Zmiany dotyczą również uczestnictwa w liturgii. Politycy poinformowali: "Zmniejszamy również restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od niedzieli 17 maja podczas mszy lub innego obrzędu na jednego uczestnika musi przypadać 10 metrów kwadratowych”.

 

W naszym kościele może być nie więcej niż 94 osób (wliczając chór i zakrystie). W tym tygodniu usunięte będą z ławek wszystkie karteczki, które wyznaczały miejsca i rezerwacje. Teraz spokojnie możemy wrócić na mszę św. w podobnej liczbie jak przed pandemią. Przez ostatnie trzy tygodnie na niedzielnych mszach było nas niewielu. Najmniej w sobotę o 18:00 i w niedzielę o 08:00 i 10:00. Najwięcej o 11:30.

Ze względów higienicznych proszę o przynoszenie na mszę i nabożeństwa swoich modlitewników. Wszystkie modlitewniki „Droga do nieba”, które były dotychczas w ławkach powrócą do nich po ustaniu zagrożeń pandemii. Bardzo proszę, aby zakrywać usta i nos, a w ławkach przestrzegać miedzy sobą odległości 2 metrów. Członków rodziny nie obowiązuje ta zasada. Ze zrozumiałych względów, osoby chore, kaszlące, gorączkujące powinny zostać w domu!

Względy sanitarne i porządkowe przy Komunii św. Komunia św. na dłoń rozdawana jest w pierwszej kolejności. Komunię św. należy przyjmować w postawie stojącej na lewą dłoń, podtrzymywaną przez prawą, z dłońmi nieco wysuniętymi. Pamiętajmy, aby ręce trochę wysunąć, by nie przylegały za blisko ciała; Prawą ręką Hostię należy włożyć do ust i spożyć na oczach kapłana. Komunia św. do ust rozdawana jest w drugiej kolejności. To kapłan podchodzi do każdego z oczekających wzdłuż prezbiterium. Komunię do ust można przyjmować w postawie klęczącej albo stojącej.