Edit: Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos w Zabrzańskim Budżecie Obywatelskim. Projekt, który pozwoli na modernizację skweru za naszym kościołem przeszedł do realizacji. Cieszymy się, że wielu osobom zależy na tym, aby nasza dzielnica stawała się co raz bardziej przyjazna i piękna. 

 

Trwa głosowanie w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Celem głosowania jest wybór projektów, które najbardziej odpowiadają preferencjom i potrzebom mieszkańców. Aby wziąć udział w głosowaniu, trzeba podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, a także wskazać fakt ukończenia 13 lat (osoby młodsze głosują za zgodą opiekuna). Jeśli zdecydujemy się na głosowanie w formie elektronicznej (istnieje możliwość głosowania w siedzibie Urzędu Miejskiego) to musimy podać dodatkowo albo nr telefonu, albo nasz adres mailowy – to tam zostanie wysłany sms albo mail z prośbą o potwierdzenie głosowania. Głosowanie potrwa do 17 października.

Wśród złożonych projektów dla naszej dzielnicy jedynie jeden zlokalizowany jest na terenie naszej parafii: P0097 Edukacyjny plac zabaw w Mikulczycach przy ul. Solskiego.
Projekt zakłada zwiększenie atrakcyjności skweru mieszczącego się za naszym kościołem, dostęp do nowatorskich sprzętów umożliwiających aktywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu oraz zwrócenie uwagi na integrację międzypokoleniową. Celem projektu jest zachęcenie rodzin z dziećmi do mądrej zabawy na świeżym powietrzu.
Z regulaminem Budżetu Obywatelskiego a także pełną listą wniosków (wraz z ich szczegółowym opisem) z puli dzielnicowej i ogólnomiejskiej można zapoznać się na stronie: https://miastozabrze.pl/dla-mieszkancow/zabrzanski-budzet-obywatelski/

Głosowanie na stronie: www.zabrze.zetwibo.pl