Guadalupe – Teotihuacan – Xochimilco – Puebla – Tonantzintla – Tenango del Aire – Taxco – Acapulco

1 DZIEŃ: Miasto Meksyk

Zbiórka w parafii. Przejazd na lotnisko do Berlina/Krakowa/Warszawy. Przylot do Miasta Meksyk. Powitanie na lotnisku w Mieście Meksyk. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna. Nocleg.

2 DZIEŃ: Bazylika Guadalupe

Śniadanie. Całodzienna wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe. Zwiedzanie Patio Ameryk, na którym znajdują się m.in. dzwony przywiezione tu z Przemyśla oraz Tablica z orłem w koronie z napisem POLONIA, wmurowana tu w roku 1959. Spacer przy Świątyni Studzienkowej do Ogrodów Gwadalupiańskich, gdzie znajduje się rzeźba Ofiarowanie, będąca symbolem jedności dwóch kultur: indiańskiej oraz hiszpańskiej. Wejście na Wzgórze Objawień, skąd rozpościera się panorama na Sanktuarium oraz na stolicę Meksyku. Wizyta w Muzeum Guadalupe, które opowiada o historii objawienia, obrazu oraz kultu od czasów kolonialnych do współczesności. Msza Święta. Obiad w pobliżu Bazyliki. Czas wolny na zakupy i poświęcenie pamiątek. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 DZIEŃ: Plac Trzech Kultur – Teotihuacan

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, gdzie został ochrzczony Indianin Juan Diego, któremu objawiła się Guadalupe: Kościół Santiago de Tlatelolco. Msza święta. Przejazd na północ od Miasta Meksyk i obiad pod piramidami Teotihuacan. Zwiedzanie “miasta bogów”: największych w środkowym Meksyku piramid w Dolinie Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych, Świątynia Pierzastego Węża. Powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

4 DZIEŃ: Muzeum Antropologiczne - Xochimilco

Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk: przejazd przez ekskluzywną dzielnicę Meksyku Lomas: park Chapultepec, rezydencja prezydenta, pomnik Kopernika, pomnik Paderewskiego. Przystanek w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, Msza Święta. Wizyta w Muzeum Antropologicznym, w którym zgromadzone są najbogatsze na świecie zbiory sztuki indiańskiej. Obiad podczas rejsu na łodziach w ogrodach Xochimilco, w rytm muzyki mariachi i marimba. Powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

5 DZIEŃ: Starówka Miasta Meksyk - Puebla

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Sztuki Ludowej z bogactwem religijnych motywów sztuki Meksyku. Zwiedzanie Starówki Miasta Meksyk, jednego z największych miast świata: Park Alameda, ulica Madero, Plac Zócalo, Katedra (Msza Święta), Pałac Prezydencki ze słynnymi muralami Diego Rivera. Obiad w restauracji z widokiem na starówkę. Czas wolny. Przejazd widokowy przez Kordylierę Wulkanów Sierra Madre do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu na wpisanej na listę zabytków UNESCO kolonialnej starówce Puebla. Nocleg.

6 DZIEŃ: Puebla - Huejotzingo - Hacjenda Tlaxcala

Śniadanie. Zwiedzanie "miasta aniołów”, Puebla: Starówka UNESCO, Katedra i Kościół Santo Domingo z Kaplicą Różańcową, zwaną ósmym cudem świata oraz rynek Parian. Zwiedzanie Muzeum Kolonialnego w Huejotzingo
i przejazd panoramiczną trasą na plantację agaw i do działającej do dnia dzisiejszego od czasów kolonialnych hacjendy, słynącej z wyrobów napoju pulque. Zwiedzanie, msza święta w kapliczce w hacjendzie i tradycyjny obiad z potraw z pieca ziemnego. Powrót do hotelu. Nocleg w Puebla.

7 DZIEŃ: Tonantzintla - Tenango del Aire - Taxco

Po śniadaniu zwiedzanie słynnego z indiańskiego baroku kościółka w Tonantzintla, gdzie filigranowe rzeźby ozdobionych pióropuszami cherubinów, pełnych kolorów, kwiatów i owoców mieszają się ze sobą w jednym
z najwspanialszych przykładów ludowej sztuki sakralnej na świecie. Wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, prowadzonym przez polskich misjonarzy Pallotynów w miasteczku pod wulkanami, Tenango del Aire. Tradycyjny obiad: mole poblano - kura w czekoladzie. Przejazd na nocleg do pierwszego spośród magicznych miast Meksyku - Taxco. Nocleg w panoramicznie położonej, byłej kolonialnej misji w Taxco
.

8 DZIEŃ: Taxco - Acapulco

Śniadanie. Wizyta w nieudostępnionej szerokiej turystyce, jedynej na kontynencie kopalni srebra z czasów indiańskich. Zwiedzanie słynnego w świecie z wyrobów sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Przejazd „garbusami” labiryntem górskich uliczek na wzgórze Guadalupe. Kościół Świętej Pryscylli i św. Sebastiana, punkty widokowe, Zócalo. Obiad. Po południu przejazd do “perły Pacyfiku” - Acapulco. Zakwaterowanie
w hotelu z bezpośrednim dostępem do plaży wraz z pakietem all inclusive. Kolacja i nocleg w Acapulco
.

9 DZIEŃ: Acapulco All Inclusive

Śniadanie. Msza św. Wypoczynek all inclusive i czas wolny na plażach Acapulco. Obiad. Po południu opcjonalnie dla chętnych wyjazd na rejs po Zatoce Acapulco i podziwianie wysokościowych skoków do wody ze skał La Quebrada (dodatkowo płatne 55 USD). Kolacja i nocleg Acapulco.

10 DZIEŃ: Acapulco – Guadalupe – Miasto Meksyk

Śniadanie. Wypoczynek na plażach i czas wolny w Acapulco. Wyjazd z miasta panoramiczną trasą przez Puerto Marques zgodnie z rozkładem lotów. Pożegnalne nawiedzenie Bazyliki Guadalupe. Obiad. Przejazd na lotnisko
i wylot z Meksyku.

11 DZIEŃ: Powrót do Polski. Przylot do Berlina/Krakowa/Warszawy. Powrót do parafii.

 

Koszt: 3.950 zł i 1.350 USD (zaliczka przy zapisie 2.000 zł)

ŚWIADCZENIA: Bilet lotniczy, hotele 4/5*, BUS lub AUTOKAR klimatyzowany, posiłki wg opisu wraz z napojami: soki, kawa lub herbata, przewodnik polskojęzyczny, kieszonkowe przewodniki po Meksyku, adapterki przystosowujące korzystanie z lokalnych gniazd elektrycznych, podczas pobytu w Acapulco - all inclusive.

Dodatkowo płatne NA MIEJSCU: Bilety wstępów, napiwki dla hoteli i restauracji (120 USD).

Bliższe informacje i zapsiy w parafii św. Teresy tel. 501 43 80 64