W kilka dni po 79. rocznicy poświęcenia naszej świątyni, dzień przed festynem parafialnym, a tydzień przed Uroczystościami Odpustowymi reprezentacja naszej parafii rozegrała mecz z wiernymi z sąsiedniego kościoła pw. św. Wawrzyńca.

O godz. 13:00 na stadionie MOSiRu SPARTA Zabrze zgromadzili się mieszkańcy Mikulczyc, aby swoimi brawami i śpiewem dzielnie dopingować swoich piłkarzy. Wśród kibiców nie zabrakło oczywiście Księży Proboszczów: ks. Piotra Klemensa oraz ks. Ryszarda Kotyni. W składzie naszej parafii wystąpił również ks. Adama Laszewskiego, który tym razem swoje owieczki powiódł na boisko.
W pierwszej połowie meczu nie padła żadna bramka. Oczywiście jest to dowodem świetniej gry naszej obrony oraz dzielnych zmagań bramkarza. Niestety w drugiej połowie musiał dwa razy wyciągać piłkę z siatki, ale pod koniec meczu strzelony został również gol na korzyść naszej drużyny.
Piłkarskie emocje, międzyparafialna integracja i świetna zabawa towarzyszyły wszystkim do ostatniej chwili meczu.