Serce pełne dobra miej i ty dobrem innych dziel” 

Słowa tej piosenki stały się mottem do uroczystości z okazji Św. Marcina obchodzonej w naszym przedszkolu tym razem 10 listopada. Cieszymy się bardzo, że po raz szesnasty będziemy mogli wspólnie świętować to piękne w przesłaniu święto, nie tylko w przedszkolu, ale także  jak zawsze w parafii.

Właśnie ten święty, dzięki swoim dobrym uczynkom staje się wzorem dla nas. Jego dobre czyny, siła przekonywania jego słów, miłość jaką okazuje innym powinny być dla nas orientacją w życiu, szczególnie teraz w tych trudnych czasach. Bo to nie prawda, że trzeba mieć dużo, żeby się dzielić. Czasem może to być dobre słowo, podana pomocna dłoń, miły uśmiech. Gesty, które nas nic nie kosztują, a dla innych wiele znaczą. Tylko czy my chcemy się tym podzielić?

Właśnie tę prawdę staramy się wpoić naszym przedszkolakom, przybliżając im postać Św. Marcina, który przyjedzie do nas na koniu, tak jak przed wiekami i podzielił się z nami dobrym słowem i piernikowy sercem.

W czasie przygotowań do uroczystości dzieci w przedszkolu piekły pierniczki w kształcie serca, potem je lukrowały i ozdabiały. W domu wspólnie z rodzicami zrobiły piękne lampiony, które oświetlą nam kościół podczas uroczystości oraz drogę w procesji za Marcinem na koniu do przedszkolnego ogrodu.

W czasie uroczystości, którą rozpoczniemy w kościele o godzinie 17.00, zobaczymy historię o świętym Marcinie, którą przedstawią uczniowie z Zespołu Szkół nr 10, oraz wiązankę piosenek religijnych związanych z dobrocią i świętymi w wykonaniu dzieci z zaproszonych przedszkoli

Uroczystość zakończy się jak zawsze wspólnym biesiadowaniem przy ognisku, a dochód z niej przekażemy grupie CARITAS działającej przy naszej parafii, która na pewno dobrze go zagospodaruje.

Zapraszamy dużych i małych, wszystkich którzy razem z nami chcą świętować i dzielić się dobrem…a tym, którzy z dobroci serca wesprą ten wspaniały cel już teraz serdecznie dziękujemy.

 

Ewa Poloczek – Dyrektor Katolickiego Przedszkola „Tęcza”


Pierniczki upieczone i udekorowane przez dzieci z Katolickiego Przedszkola "Tęcza":